Polski   |   English

Facebook  LinkedIn

Zdrowie

Czym jest Zdrowie? Światowa Organizacja Zdrowia w uchwalonej w 1986 r. Karcie Ottawskiej, mającej na celu promocję zdrowia, stwierdza, iż zdrowie jest nie tylko stanem ale również „zasobem na którym człowiek opiera się w życiu codziennym, a nie jedynie celem do którego dąży. Zdrowie jest więc postrzegane jako pozytywny sposób wykorzystania źródeł społecznych, jednostkowych, a także możliwości fizycznych.”

Kiedy rozmawiamy o zdrowiu, nie myślimy tylko o zdrowym ciele ale również o prawidłowym zdrowiu psychicznym. Dobry stan zdrowia można opisać jako stan, w którym zarówno nasze ciało jak i umysł funkcjonują właściwie. Głównymi źródłami złych warunków zdrowotnych są choroby, niewłaściwa dieta, urazy, stres, brak higieny, niezdrowy tryb życia, itd.

Dlaczego zdrowie jest tak istotne?

Jest wiele korzyści z prowadzenia zdrowego trybu życia. Ciało staje się wolne od zaburzeń dzięki czemu możemy żyć bez doświadczania uczucia bólu czy dyskomfortu. W wielu sferach naszego życia będziemy mogli wykazać się jeszcze większym zaangażowaniem. Zdrowe ciało pozwoli nam wieść aktywne życie fizyczne. Podsumowując - zdrowie i dobre samopoczucie zdecydowanie poprawiają jakość naszego życia!

Często niedoceniamy związku pomiędzy zdrowiem, stylem życia i dobrym samopoczuciem. Zaniedbywanie zdrowia i prowadzenie nieodpowiedniego stylu życia może negatywnie wpływać zarówno na życie osobiste jak i zawodowe. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie równowagi pomiędzy zdrowiem, pracą i stylem życia. Poniżej kilka cennych wskazówek:

  • Ćwicz regularnie
  • Utrzymuj zdrową dietę
  • Rób regularne przerwy
  • Zasięgnij porady medycznej, kiedy jesteś chory
  • Często myj ręce
  • Kontroluj ciśnienie krwi

W KAEFER zdrowie i dobre samopoczucie pracowników jest jednym z priorytetów i odzwierciedla jedną z naszych głównych zasad „Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników”.