Page path:


Przygotowanie powierzchni

Mierząc wyżej.

Istnieje wiele sposobów pracy. A sposób działania KAEFER bywa nietypowy.

Podczas prac na terminalu LNG w Canaport w Nowej Fundlandii wyzwaniem stało się znalezienie najbardziej efektywnego sposobu na pomalowanie mostu i jego elementów. W takich przypadkach najczęściej stawia się skomplikowane konstrukcje z rusztowań. Począwszy od ich dolnych partii, ku górze. Wymaga to jednak czasu i wysiłku.

Zespół KAEFER, który ubiegał się o to zadanie, spojrzał na nie z innej perspektywy: z góry na dół. Zaproponowano wykorzystanie zespołu techników linowych do nałożenia powłoki na elementy zawieszone u szczytu mostu. Oznaczało to brak potrzeby budowania skomplikowanych rusztowań, większą elastyczność zespołu i niższe koszty wykonania prac.
 
KAEFER zastosował również nowe technologie, takie jak Monti Bristle Blaster i Graco Xforce HD, które są znacznie bardziej mobilne niż tradycyjne urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej i natrysku bezpowietrznego. Te innowacyjne narzędzia charakteryzowały się taką samą jakością i wydajnością co tradycyjne metody i były o dwie trzecie bardziej wydajne niż metody ręcznego przygotowania powierzchni i nakładania powłok.

To przykład na to, jak zmiana spojrzenia na zadanie i sposób myślenia charakterystyczny dla KAEFER może wpłynąć na oszczędność czasu i pieniędzy oraz poprawić wydajność pracy.
 
Portfolio usług Grupy KAEFER w zakresie przygotowania powierzchni metalowych i betonowych obejmuje:
Obróbka strumieniowo-ścierna z użyciem różnych rodzajów materiału ściernego o różnych rozmiarach.
Ultra wysokociśnieniowy strumień wody o wydajności do 275,79 MPa.
Indukcyjny system grzewczy do usuwania grubych powłok foliowych i pasywnych systemów ochrony przeciwpożarowej ze stali węglowej.
Czyszczenie elektronarzędzi i narzędzi ręcznych
Czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem do 30,34 MPa w celu usunięcia brudu, tłuszczu i oleju.
KAEFER Surface Preparation Rope Access Technicians
Przygotowanie powierzchni przez techników
KAEFER corrosion protection Monti MBX surface preparation
Przygotowanie powierzchni Monti
KAEFER surface preparation Graco XForce HD spray application
Aplikacja natryskowa Graco XForce HD