Page path:


POP w budownictwie cywilnym

Zwalczanie pożaru za pomocą kompleksowych rozwiązań.

Zaplanowanie budowy dużej konstrukcji jest praktycznie niemożliwe bez uwzględnienia ochrony przeciwpożarowej. Jest to szczególnie istotne w tunelach, gdzie ryzyko i potencjalne skutki pożaru są znacznie większe.


Nowy tunel pod Łabą w Hamburgu jest istotną częścią niemieckiej sieci autostrad i kluczowym połączeniem pomiędzy Niemcami a Skandynawią. Jest to jeden z najdłuższych podwodnych tuneli na świecie. W związku z tym zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony dla tysięcy kierowców, którzy korzystają z niego na co dzień, było sprawą najwyższej wagi.
Tam właśnie wykorzystano doświadczenie KAEFER w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. W ciągu 19 miesięcy specjaliści zaprojektowali i wdrożyli wysokowydajny system odprowadzania dymu i koordynowali montaż kilku tysięcy metrów kwadratowych płyt przeciwpożarowych w całym tunelu. KAEFER oferuje pełen zakres usług: od rozwoju, planowania budowy i analiz materiałowych po zarządzanie projektem, kontrolę jakości i logistykę.


Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w tunelach, liczy się każdy szczegół. Liczne projekty budowlane, w których KAEFER z powodzeniem zapewnił skuteczną ochronę przeciwpożarową, pokazują, jak poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa i dbałości o szczegóły.

Elbe Tunnel in Hamburg
Nowy tunel pod Łabą w Hamburgu, Niemcy

Systemy ochrony przeciwpożarowej Grupy KAEFER dla budynków i tuneli

  • Prefabrykacja
  • Osłona dźwigarów stalowych i filarów
  • Kanały powietrzne
  • Kanały kablowe
Tunnel Horburg
Tunel w Horburg, Szwajcaria