Polski   |   English

Facebook  LinkedIn

2009-2010

2009: Wprowadzono nową strategię Grupy KAEFER, która ma jasny cel: wyeliminować straty energii dostarczając na całym świecie najbardziej profesjonalne, kompletne rozwiązania izolacyjne.

Wykonany w Porto Viro we Włoszech, Adriatic LNG jest największym morskim terminalem LNG i jednym z projektów KAEFER Aislamientos Hiszpania w 2009 roku. Firma izolowała zbiorniki stalowe oraz rurociągi i armaturę na platformie.

KAEFER stał się większościowym udziałowcem spółki KAEFER STI tym samym wchodząc na rynek izolacji, ochrony powierzchni, budownictwa i pasywnej ochrony przeciwpożarowej w Centralnej Rosji.

Uroczyste otwarcie niemieckiej stacji antarktycznej Neumayer III Instytutu Alfreda Wegenera. KAEFER zaprojektował i wykonał wnętrze stacji, ogrzewanie, system wytwarzania energii oraz klimatyzację oraz zapewnił rozwiązania w zakresie zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków.

KAEFER otworzył swój pierwszy oddział w Ameryce Południowej, dzięki przejęciu firmy izolacyjnej SOUYET, lidera branży w Chile. Nazwa firmy została zmieniona na KAEFER SOUYET.

TUI Cruises przekształcił statek „MS Galaxy” w okręt flagowy „Mein Schiff” w ciągu zaledwie 38 dni przy wsparciu KAEFER Finlandia. Całe SPA oraz centrum odnowy biologicznej, a także największa sauna na otwartym morzu noszą znak KAEFER.

KAEFER Aislamientos był odpowiedzialny za izolację zbiorników oraz prace rusztowaniowe na pierwszej parabolicznej elektrowni w Europie - Projekcie Andasol w Andaluzji.

Powstała firma KAEFER Access, specjalizująca się w dostępie linowym (alpinizm przemysłowy) do trudnodostępnych miejsc, pracująca przy prowadzeniu prac serwisowych i naprawach awaryjnych w różnych lokalizacjach w Norwegii.

Po zakończeniu prac izolacyjnych wykonywanych w latach 2004-2007 na Dolphin Gas, największym projekcie gazu ziemnego w Zatoce Perskiej, KAEFER otrzymał kontrakt na prace serwisowe w zakresie malowania, izolacji i rusztowań.

KAEFER otrzymał pieczęć jakości Najlepszy Dostawca Areva od firmy Areva zajmującej się technologią dla energetyki, za trzydziestoletnią dobrą współpracę i dostarczenie oraz montaż niezawodnych, wysokiej jakości izolacji termicznych oraz pasywnej ochrony przeciwpożarowej w elektrowniach należących do Grupy.

KAEFER Aerospace wkroczył na tzw. „rynek posprzedażowy” rozszerzając zakres działalności o usługi modernizacyjne, które są uzupełnieniem usług serwisowych i dostawy części zamiennych.

2010: KAEFER został pierwszym partnerem stowarzyszonym Fundacji Desertec (Desertec Industrial Initiative, Dii Gmbh) dla projektu Desertec. Głównym celem tego trudnego i długoterminowego projektu jest wykorzystanie zasobów energii słonecznej i wiatru w regionach pustynnych Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, do produkcji energii elektrycznej.

Po 38 latach przy ulicy Bürgermeister-Smidt KAEFER przeniósł swoją siedzibę główną do samego serca Bremy – na ulicę Marktstrasse, położoną w centrum miasta. W architekturze i wykończeniu wnętrz jest odzwierciedlona filozofia firmy: jasne struktury, proste linie i przejrzystość – całość wpisuje się w zasadę zrównoważonego rozwoju. Fotowoltaiczny system zasilania oraz dwa termiczne generatory prądotwórcze to tylko niektóre z rozwiązań wprowadzonych w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju w nowej siedzibie KAEFER.

Podczas EXPO 2010 KAEFER zaprezentował się około milionowi zwiedzających na stoisku miasta Bremy. Pod hasłem „Wydajność energetyczna z KAEFER” firma zademonstrowała na różnorodnych przykładach pozytywny wpływ izolacji na ochronę środowiska.

KAEFER przejął brazylijską firmę izolacyjną Isobrasil i wkroczył na rozwijający się rynek w Brazylii pod nową nazwą KAEFER ISOBRASIL.

Zgodnie z harmonogramem, po ponad dwóch latach KAEFER ENERGY Norwegia zakończył prace na częściowo zanurzonej platformie Gjøa. Statoil powierzył KAEFER usługi inżynieryjne, rusztowania, ochronę powierzchni, ochronę przeciwpożarową, architekturę i izolacje.

KAEFER w najbardziej optymalny sposób wykorzystał swoje „know-how” w zakresie wyposażenia wnętrz na dwóch wyjątkowych statkach: największym i najdroższym statku wycieczkowym na świecie “Oasis of The Seas” oraz luksusowym “Norwegian Epic”.

KAEFER pomyśle ukończył wyposażenie wnętrza typu „stal do stali” na dwóch największych promach RoPax należących do Stena Line. Kontrakt obejmował 600 kabin dla każdego ze statków oraz restauracje, schody oraz strefy pasażerskie na obydwu statkach.

KAEFER podpisał dwie długoterminowe umowy serwisowe na prace na lądzie i morzu z firmami z branży energetycznej w Australii i Norwegii na sumę ok. 800 milionów Euro.

KAEFER Aerospace otrzymał kontrakt na wyprodukowanie i dostawę ok. 500 przewodów dla systemów klimatyzacji oraz kontrakt na izolację drzwi pasażerskich nowego Airbusa A350.