Polski   |   English

Facebook  LinkedIn

2007-2008

2007: Największe statki pasażerskie powstają przy wykorzystaniu rozwiązań opracowanych przez KAEFER: seria Freedom i French MSC Orchestra.

KAEFER otrzymał zlecenie z Airbusa na wykonanie izolacji przy produkcji samolotów A330 i A340.

Przy izolacji krakingu parowego dla BASF w Belgii, we Wschodnim Wintergarden w Canary Wharf w Londynie, Anglia, wykorzystano MICROSORBER® a w Hiszpanii KAEFER podjął wyzwanie zaizolowania pierwszego na świecie morskiego terminalu LNG.

KAEFER Chiny zrealizował prace rusztowaniowe oraz izolacje ciepło- i zimnochronne dla BAYER, wietnamska filia pracuje na projekcie Alcan G3, natomiast Meksyk pomyślnie zakończył znaczący kontrakt - izolacje w fabryce PET.

KAEFER montuje izolację ze szkła piankowego w pierwszym kanadyjskim zakładzie gazu ciekłego Canaport LNG.

Powołano spółkę Global Work, która była odpowiedzią KAEFER na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Polska spółka koordynuje efektywną alokację doświadczonych pracowników w ramach Grupy KAEFER na całym świecie.

Powołano do życia lub zakupiono kolejne firmy: KAEFER rozwija swoją wiedzę w zakresie budowy statków przejmując G+H Schiffsausbau GmbH. W Wielkiej Brytanii nabyto większość udziałów w firmie specjalizującej się w wykonawstwie izolacji przemysłowych - C&D Industrial Services. We Francji stworzono KAEFER WANNER Shipbuilding, na Tajwanie KAEFER Insulation Technology Co. Ltd., w Arabii Saudyjskiej KAEFER Saudi Arabia, a w Kazachstanie KAEFER LLP Kazakhstan.

2008: KAEFER nabył ALBRICO Services Ltd. w Kanadzie i włączył firmę w struktury KAEFER Kanada, Inc.
Powołano Group Executive Commitee (GEC). Członkami GEC zostali Peter Hoedemaker (Prezes), Jörn M. Fettköter (Wiceprezes), Robert Skrobisz i Philipp Dalheimer.

KAEFER angażuje się w sponsoring kultury i zostaje głównym sponsorem Niemieckiej Filharmonii Kameralnej w Bremie, jednej z wiodących, niezależnych finansowo orkiestr na świecie.

KAEFER Integrated Services Australia zbudował pierwszy warsztat do preizolacji rur kriogenicznych dla zakładów LNG, które zostały następnie wykorzystane na projekcie Woodside Train 5 w Karratha, gdzie KAEFER Australia realizował m.in. rozległe prace izolacyjne od 2006 roku.

KAEFER Finlandia był odpowiedzialny za wyposażenie SPA oraz solarium na pokładzie Independence of the Seas, trzeciego statku z floty statków wycieczkowych Royal Caribbean International. MML Shipbuilding Ltd., spółka zależna Grupy KAEFER, ukończyła różnorodne prace izolacyjne dla Holiday Dream.

W Wielkiej Brytanii C&D Industrial Services, firma należąca do KAEFER, zdobyła zlecenia dodatkowe na elektrowni E.ON’s Ratcliffe. W rafinerii Neste Oil w Finlandii, KAEFER Finlandia dostarczył i zamontował izolacje termiczne i akustyczne rurociągów i instalacji.

KAEFER WANNER Francja użył po raz pierwszy specjalnych zdalnie sterowanych maszyn w zleceniu na usunięcie azbestu z sufitów i podłóg w jednym z najwyższych biurowców w Paryżu. KAEFER Aislamientos, Hiszpania, wykonał fasady dla największej elektrowni w Katarze na Środkowym Wschodzie.

Airbus powierzył KAEFER Aerospace pełną odpowiedzialność za izolację podstawową samolotów A380. Dla serii A318-A321 Airbusa (Single Aisle) oraz A330/A340 (Long Range) firma rozpoczęła produkcję i dostarczanie dodatkowych przewodów klimatyzacji.