Polski   |   English

Facebook  LinkedIn

1918-1960

1918: W 1918 r. Carl Kaefer stworzył firmę Carl Kaefer & Co. z siedzibą w Bremie, która początkowo specjalizowała się w dostarczaniu izolacji przemysłowych dla przemysłu stoczniowego.

1919: Po udanym starcie izolacji statków, KAEFER zaczyna nabywać publiczne i prywatne umowy także na lądzie.

1928: Firma KAEFER rozpoczyna prace izolacyjne na statkach wycieczkowych Brema i Europa.

1929: Oddziały firmy znajdują się w Hamburgu i Bremerhaven.

1945: KAEFER przenosi się do przemysłu spożywczego, wykonywane są liczne prace izolacyjne chłodni.

1947: W Zabrzu Benon Schenkelbach, pierwszy dyrektor późniejszej TERMOIZOLACJI SA, wraz z grupą współpracowników zaczął budować jedną
z największych firm w branży izolacji przemysłowych w Polsce. Ówczesny Oddział Montażowo-Izolacyjny przy Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego w Zabrzu szybko się rozwijał, tak że już w latach 50. jego pracownicy realizowali projekty nie tylko na największych obiektach przemysłowych w Polsce, ale również w innych krajach europejskich
oraz m.in. w Indiach, Iraku i Egipcie.

1948: Poza siedzibą w Bremie i oddziałach w Hamburgu i Bremerhaven, KAEFER ma również siedzibę w Oldenburgu.

1950: Zostaje otwartych więcej oddziałów w północnej i zachodniej części Niemiec, zakres usług został rozszerzony na izolacje przemysłowe dla elektrowni i rafinerii ropy naftowej, chłodni i metalowe obudowy do izolacji.

1951: KAEFER wyposaża pierwsze parowe kutry rybackie w chłodnie. Podpisanie pierwszej przemysłowej umowy w Bremie. Po raz pierwszy, KAEFER wykorzystuje obudowy metalowych elementów prefabrykowanych w swoim warsztacie dla rafinerii Mobil Oil.

1956: Powstaje pierwsza zagraniczna filia KAEFER Suomi Oy w Finlandii.

1960: Zakres możliwości rośnie: izolacja cieplna w elektrowniach, rafineriach i zakładach petrochemicznych, ochrona przed hałasem w fabrykach i izolacja chłodni.

KAEFER rozwija system izolacji stosowanej w ultra-niskiej temperaturze, przy tym wiodącą rolę w izolacji gazu skroplonego na pokładzie tankowców gazowych.